Młodzieżowa Rada Szkoły

Nasza rada młodzieżowa bloga Gimnazjum 5 Częstochowa

Staramy się pinie współpracować zarówno z kadrą nauczycielską jak i uczniami, w ten sposób tworzymy swoisty łańcuch porozumienia między tymi komórkami Naszej Szkoły. Naczelnym zadaniem jest tu taj nie tylko pomaganie uczniom dla i prezentowanie punktu widzenia nauczycieli w wielu kwestiach z życia naszej szkoły. W ramach prowadzenia rady nauczycielskiej organizujemy różnego rodzaju eventy szkole oraz konkursy. Wśród nich na uwagę zasługują:
  • konkursy sportowe oraz olimpiady młodzieży szczególnie uzdolnionej fizycznie,
  • konkursy matematyczne, fizyczne oraz chemiczne dla wyróżniających się nastolatków w tych dziedzinach,
  • współpraca ze sponsorami, pozyskiwanie firm oraz instytucji mogących wesprzeć powyższe działanie eventowe,
  • inne działania mające charakter promocyjny

Firmy wspierające naszą radę młodzieżową

plecaki młodzieżowe częstochowa
Wśród wielu firm które pomogły naszej radzie w organizacji funduszy na nagrody, jest między innymi producent / dystrybutor plecaków młodzieżowych – serwis Brytyjka.pl. Marka ta zajmuje się sprzedażą takich jak powyżej plecaków młodzieżowych, z których pełną kolekcję znajdziecie pod linkiem: www.brytyjka.pl/plecaki-dla-chlopcow-cat-41.html.

Nowości z Gazetki Młodzieżowej naszego Samorządu

gimnazjum

Młodzieżowa Rada Szkoły w VIII LO Samorządowym działa od momentu powstania szkoły, czyli od 1994r. Składa się z  osób wybieranych corocznie przez wszystkich uczniów w demokratycznych wyborach. Rada działa w oparciu o Statut Szkoły i regulamin MRS.

Obecnie w skład Młodzieżowej Rady Szkoły wchodzą:

1. Samuel kl. IIIa

2. Oleksandra kl. Ia

3. Weronika kl. IIb

4. Laura kl. Ib

5. Wiktoria kl. Ia

Działania podejmowane przez MRS:

• współpraca z dyrekcją szkoły
  • tworzenie kalendarza imprez szkolnych
  • opieka nad miejscem pamięci narodowej
  • udział w konferencjach organizowanych przez częstochowskie szkoły
  • udział w spotkaniach z władzami oświatowymi