„My, dzieci z dworca ZOO”

W tym roku Targi Edukacyjne odbyły się w Miejskim Domu Kultury. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych, szkół policealnych i językowych zarówno z miasta, regionu, jak i innych województw.
Targom towarzyszył spektakl pt. „My, dzieci z dworca ZOO” w wykonaniu aktorów z Teatru Kamienica. Sztuka napisana została w oparciu o reportaż K. Hermanna i H. Riecka. Przedstawia ona prawdziwą historię nastoletniej narkomanki Christiane F. Główna bohaterka sztuki miała 12 lat, gdy po raz pierwszy zaczęła palić haszysz, potem doszło LSD, kradzieże, heroina, a na końcu dworzec ZOO. I tak w wieku 13 lat Christiane stałą się narkomanką.
Spektakl „My, dzieci z dworca ZOO” jest opowieścią nie tylko o uzależnieniu i jego nieodwracalnych skutkach, ale przede wszystkim o tym, jak cienka jest granica między zabawą a tragedią.

Główne role w spektaklu zagrali aktorzy Teatru Kamienica – Magalena Nieć, Gracja Niedżwiedź, Katarzyna Ptasińska, Dawid Czupryński i Adam Serowaniec.