Pogrzeb Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Szanowni Państwo,

W Częstochowie będzie można obejrzeć relację z sobotniego pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na telebimie ustawionym na placu Biegańskiego. Zachęcamy do udziału.

Z apelem o umożliwienie mieszkańcom gromadzenia się w dniu pogrzebu na centralnych placach i zapalenie zniczy apelowali prezydenci Warszawy, Sopotu i Gliwic.

– W obecnej sytuacji jedynie nasze myśli i wsparcie duchowe są w stanie wesprzeć Rodzinę i mieszkańców Gdańska. Niech ten okres żałoby będzie czasem zadumy, spokoju i zastanowienia – napisali.

Urząd Miasta – na polecenie prezydenta Częstochowy – organizuje w związku z tym transmisję pogrzebu Pawła Adamowicza na telebimie, który ustawiony będzie na placu Biegańskiego. Pogrzeb zamordowanego prezydenta Gdańska odbędzie się w sobotę, 19 stycznia o godz. 12.00.

Do Gdańska na uroczystości pożegnalne i pogrzeb udaje się delegacja Miasta Częstochowy z pocztem sztandarowym.

Informujemy również, że w głównym budynku Urzędu Miasta Częstochowy, przy portierni wyłożona jest kondolencyjna księga pamiątkowa, do której wpisów można dokonywać w czwartek i piątek od godz. 7.30 do 18, a w sobotę i niedzielę – od 9 do 18.

W sobotę o godz. 12.00 zapraszamy na plac Biegańskiego każdego, kto zechce wspólnie z częstochowiankami i częstochowianami przeżywać ten trudny dla nas wszystkich czas.