Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

15 marca 2018 roku odbyła się XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR”.   Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół, począwszy od szkół podstawowych aż po klasy maturalne w liceach i technikach. Początki konkursu sięgają swymi korzeniami lat osiemdziesiątych w Australii. W Europie po raz pierwszy odbył się w roku 1990. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań w każdym kraju dla poszczególnych poziomów, podnoszą jego rangę i atrakcyjność. Zadania testowe, o różnym stopniu trudności, nie tylko sprawdzają wiedzę matematyczną, ale głównie umiejętność logicznego myślenia i rozumowania. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w tegorocznych potyczkach, które zorganizowała p. Teresa Baczyńska. Na efekty tych zmagań uczniowie muszą poczekać do momentu, gdy po centralnym sprawdzeniu testów, wyniki zostaną przesłane do szkół. Liczymy na znakomite rezultaty, a póki co, gratulujemy uczestnikom matematycznego „zacięcia”.

WP_20180315_09_02_11_Pro WP_20180315_09_02_34_Pro