WYCIECZKA HOLANDIA-SZKOCJA

Holandia – Szkocja    Holenderskie perły i zamki Szkocji

Amsterdam – Stirling – Fort Wiliam – Glencoe – Oban –– Edynburg – Newcastle – Haga
czerwiec 2018 (8 dni)

    • Amsterdam – jedna z najciekawszych europejskich stolic
    • Góry, wrzosowiska, zamki i pogoda Szkocji
    • Edynburg – stolica Szkocji, zwana Atenami Północy
    • Haga – siedziba holenderskiego rządu, parlamentu i rodziny królewskiej

Program imprezy

1 dzień
Wyjazd z Polski około 19.00. Przejazd przez Niemcy.

2 dzień
W godzinach porannych przyjazd do Amsterdamu. Rejs stateczkiem po licznych, malowniczych kanałach Starówki. Spacer po mieście: Stare Miasto z kanałami, Plac Dam, przy którym stoi Pałac Królewski i Stary Kościół rodziny królewskiej. Rijksmuseum, największe muzeum państwowe ze zbiorami sztuki holenderskiej z dziełami, m.in.: Van Gogha i Rembrandta. Po południu zaokrętowanie na promie. O godz. 17.30 przeprawa promowa do Newcastle. Nocleg na promie.

3 dzień
Przypłynięcie do Newcastle. Przejazd do Stirling z piękną średniowieczną starówką i zamkiem. Wejście na Wallace Monument – wieżę widokową stojącą w miejscu, z którego wielki bohater szkocki William Wallace dowodził wojskami szkockimi. Zobaczymy jeden z najładniejszych zamków w Szkocji Stirling Castle, w którego pobliżu rozegrała się pierwsza bitwa o niepodległość Szkocji w 1297 r., oraz gdzie koronowana była Maria Stuart. Przejazd na zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Fort William – miasteczka położonego u stóp najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii Ben Nevis (1343m). Przejazd przez krainę legend i baśni, jedną z najpiękniejszych szkockich dolin – Glencoe, cudowne widoki na Highlands i góry Grampian. Wąsko wciśnięta pomiędzy dzikie góry Dolina Glencoe to szkocka perełka. W jednym miejscu znalazło się tu wszystko, co najpiękniejsze w Szkocji – majestatyczne szczyty, przejrzyste jeziora i połacie wrzosowisk. Na każdym kroku zapierają dech widoki, które zostały wykorzystane, m.in. w niektórych scenach filmu „Harry Potter i więzień Azkabanu”. Przejazd na wizytę w Oban – spacer nadmorską promenadą. Powrót na kolację, nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do Edynburga, stolicy Szkocji zwanej również Atenami Północy. Zobaczymy, m.in. Royal Mile – drogę królewską łączącą Pałac Holyrood z Zamkiem Edynburskim, Katedrę St. Gile`s – gdzie odbywały się koronacje królów Szkocji, Princess Street – główną ulicę handlową, Galerię Narodową, Scott Monument. Kolacja nocleg.

6 dzień
Śniadanie –wykwaterowanie. Przejazd do Newcastle. Spacer po mieście. W programie m.in. Katedra św. Mikołaja, średniowieczny zamek (Blake Gate XIII w.), zabytkowe kamieniczki oraz symbol miasta – wielki zielony most Tyne Bridge, będący pierwowzorem Mostu Portowego w Sydney. Zaokrętowanie. Nocna przeprawa promowa do Amsterdamu.

7 dzień
Rano przypłynięcie promu do Amsterdamu. Przejazd do Hagi – siedziby rządu holenderskiego, spacer po mieście, gdzie na uwagę zasługuje: oficjalna rezydencja królewska, Zamek Binnenhof – siedziba parlamentu, Pałac Pokoju, w którym mieści się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, starówka z kościołem św. Jakuba, Pałac Królewski. Przejazd nocny do Polski.

8 dzień
Powrót do Polski w godzinach porannych

Cena :  1.785 zł 

Cena nie zawiera :

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, systemu Alma Tour Guide, orientacyjny koszt ok.  50 GBP/os. oraz ok. 30 EUR/os.

Zakwaterowanie

Horel Travelodge (pokoje 3 os.  3 śniadania + 3 obiadokolacja self service))   
ŚWIADCZENIA:

– autokar klasy lux,

– karnet na prom Amsterdam – Newcastle – Amsterdam . ( Economy 4 berth cabins)

– opieka pilota i wychowawców

– turystyczny pakiet ubezpieczeniowy Signal Iduna

– podatek VAT zgodnie z Art. 119 Ustawy o podatku VAT.

Uwagi

Przekroczenie granic na podstawie aktualnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. Trasa przejazdu Częstochowa –  Amsterdam (ok. 1.170 km) – ok. 16 godzin.

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.