MARZYCIELSKA POCZTA – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

 

 poczta ma

Zapraszamy do udziału w akcji „ MARZYCIELSKA POCZTA”

Akcja trwa w dniach 15-28.02.2018r.

 

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie  MARZYCIELSKA POCZTA  prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi  –  PROFILE CHORYCH DZIECI.

W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają. Często od rodziców dzieci można usłyszeć, że nie spodziewali się, iż korespondencja sprawi tak dużo radości ich pociechom – więcej radości niż niejeden tradycyjny prezent.

Wiele  dzieci większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu.

Akcję można przeprowadzić np. na lekcjach wychowawczych,

języka polskiego.

Chętni uczniowie mogą taki list lub kartkę również napisać w domu

i przynieść do szkoły ( wymagana koperta i znaczek pocztowy – 2,60 zł).

Listy prosimy przekazywać do p. Ewy Chądzyńskiej

i p. Danuty Najdek – Białas.

 

Na listy i kartki czekamy do środy 28 lutego 2018r.

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !!!