Jasełka

Jasełka w VIII LOS

W naszej szkole kładziemy nacisk na kultywowanie tradycji. W polskiej kulturze okres przedświąteczny nieodłącznie kojarzy się z opowieścią o narodzinach Jezusa Chrystusa. Dlatego 22 grudnia uczniowie mieli okazję obejrzeć jasełka. Przedstawienie przygotowała kl. III A gimnazjum przy współudziale uczniów klas: III B i III C gimnazjum oraz II A liceum. Nad młodymi aktorami sprawowały pieczę panie: K. Kocemba – Brol i A. Lewicka. Oprawę muzyczną i znakomitych wokalistów przygotowała pani D. Marlińska. Uwagę widzów zwracały piękne dekoracje, wykonane przy współudziale pani A. Hapunik.

Piękne kolędy, śpiewane przez naszych uczniów, wprowadziły publiczność w świąteczny nastrój. Znana wszystkim historia sprzed ponad dwóch tysięcy lat ponownie ożyła dzięki utalentowanym, młodym aktorom.

Ze sceny popłynęły także życzenia świąteczne, które wszystkim obecnym złożyła pani dyrektor I. Walczak – Dądela. Członkowie Młodzieżowej Rady Szkoły wszystkim nauczycielom wręczyli symboliczne kartki świąteczne.

01

01

01

01

01