Janusz Radek zaśpiewa wiersze Haliny Poświatowskiej w VIII LOS w Częstochowie

22199185_1544686758910389_863289259_o
„Zawołaj mnie po imieniu”, „Ach gdybym miał” czy wreszcie tytułowe „Kim Ty jesteś dla mnie”… To właśnie te wiersze Poświatowskiej wyśpiewa w Filharmonii Częstochowskiej Janusz Radek. Koncert odbędzie się 9 października. Tego samego dnia o godz. 12.00 Janusz Radek będzie koncertował w VIII LOS w Częstochowie.

Premiera płyty „Kim Ty jesteś dla mnie” odbyła się na początku maja. Na album złożyły się wiersze Haliny Poświatowskiej wyśpiewane przez Janusza Radka. Trzeba jednak przypomnieć, że to nie pierwsza płyta tego artysty, na której pojawia się twórczość częstochowskiej poetki. Po raz pierwszy po wiersze Poświatowskiej Radek sięgnął na autorskiej płycie „Dziękuję za miłość” z 2007 roku (producentem krążka jest Mateusz Pospieszalski).

Wracając do „Kim Ty jesteś dla mnie”, wydawnictwo to jest efektem projektu Poświatowska/Radek, który narodził się w 2015 roku. Jego premiera odbyła się na Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Haliny Poświatowskiej i od tego czasu Janusz Radek zagrał wiele dobrze przyjętych koncertów, prezentujących ten materiał. W związku z obchodami 50. rocznicy śmierci Haliny Poświatowskiej artysta postanowił nagrać album odzwierciedlający ten program koncertowy.

Na płycie znalazło się 14 utworów nowocześnie zaaranżowanych przez Janusza Radka. Obok tytułowego wiersza znajdziemy tam m.in. „Zawołaj mnie po imieniu”, „Ach gdybym miał”, „Ten kot” czy „Kiedy U-Kochanie”. Wydawnictwo promuje zaś singiel „Nie mów, że dotyk”. Powstał do niego teledysk, którego reżyserem jest Marcin Sojka.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli!

START 12.00 Sala gimnastyczna