VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VII Światowy Dzień Tabliczki MnożeniaZnalezione obrazy dla zapytania światowy dzień tabliczki mnożenia

to dzień symboliczny, który ma zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Dzień ten obchodzony jest w ostatni piątek września. W tym roku w akcji wzięło udział 3885 szkół z Polski oraz 32  krajów świata. Z inicjatywy p. Teresy Baczyńskiej, nauczycielki matematyki, uczniowie naszej szkoły również wzięli w niej udział. W potyczkach ze znajomości tabliczki mnożenia oraz jej wykorzystania do bardziej złożonych rachunków uczestniczyło 120 uczniów z oddziałów gimnazjalnych i licealnych.

W wyniku przeprowadzonych zawodów tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskali: Andżelika Puchała, Błażej Woldan, Dominik Kubat, Martyna Nowacka, Filip Stanisławski, Wojciech Kalinowski, Jakub Strojec, Wioletta Broniszewska, Helena Kotlicka, Sandra Bajon, Kinga Wolbisz, Weronika Mędrzyk, Oliwia Ryś, Anna Bareła, Natalia Odwaga, Olga Tomczyk, Mateusz Gruszczyński, Tomasz Pasek, Igor Rospondek, Adrian Mastalerz, Kamil Smołucha oraz Julia Bociaga.

Po najwyższe lokaty sięgnęli uczniowie: Wojciech Kalinowski, Helena Kotlicka oraz Kamil Smołucha, którzy oprócz znajomości standardowej tabliczki mnożenia, wykazali się jeszcze umiejętnościami rachunkowymi o podwyższonym stopniu trudności.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy.

Teresa Baczyńska – nauczycielka matematyki, doradca metodyczny