Podsumowanie XVI Konkursu Ponadregionalnego na „Szkolną Gazetę z Dodatkiem Ekologicznym”

19.06.2017 r. odbyło się podsumowanie XVI Konkursu Ponadregionalnego na „Szkolną Gazetę z Dodatkiem Ekologicznym”. Swą obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas: Pan Szymon Giżyński – Poseł na Sejm RP, Pani Katarzyna Śliwińska i Pan Paweł Wójcik pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska  Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta  Częstochowy, Pani Karolina Kowalska – Rzecznik Prasowy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A., Pani Maria Jasińska wiceprezes Zarządu Okręgu LOP w Częstochowie, Pani Urszula Giżyńska – redaktor naczelna „Gazety Częstochowskiej”. Gościnnie w progach szkoły powitała Pani Danuta Caban dyrektor Gimnazjum nr 5 im. M. Reja. Po części oficjalnej uczennice klasy I c – Marta Bojarska i Julia Rajczykowska wyrecytowały wiersze ekologiczne przy akompaniamencie Oliwii Migoń z kl. III b grającej na skrzypcach.

Laureaci konkursu otrzymali bardzo cenne nagrody ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Częstochowy, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A., ZO LOP w Częstochowie, Tygodnik Regionalny „Gazeta Częstochowska” oraz Gimnazjum nr 5 im. M. Reja
w Częstochowie. Nagrodę specjalna „EKO – Pióro” ufundował Pan Szymon Giżyński – Poseł na Sejm RP.

Redakcja naszej gazety zajęła zaszczytne – II miejsce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję.

mgr Alina Grabna

SAM_2422 SAM_2423 SAM_2424 SAM_2425 SAM_2426 SAM_2427SAM_2436SAM_2437SAM_2489SAM_2501SAM_2503SAM_2504SAM_2505