Wycieczka do Oświęcimia

5 kwietnia 2017r. 60-cio osobowa grupa uczniów naszego gimnazjum wyruszyła na wycieczkę do Oświęcimia. Celem wycieczki było zwiedzanie obozu Auschwitz – Birkenau     i Brzezinki. Pod opieką przewodników uczniowie zapoznali się z najważniejszymi miejscami Auschwitz, który  był największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków Zagłady. Życie straciło tu ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci.

Uczniowie poznali autentyczne miejsce pamięci i jego dwie części: Auschwitz i Birkenau. Wizyta z przewodnikami pozwoliła lepiej zrozumieć to unikatowe miejsce.

Nie sposób zrozumieć powojennej Europy i świata bez dogłębnej konfrontacji swojego wyobrażenia o człowieku z pozostałościami Auschwitz.

Z niezapomnianymi wrażeniami i przemyśleniami uczniowie wrócili do swoich domów.

 

Danuta Najdek-Białas