Dzień Bezpiecznego Internetu – „Razem zmieniamy internet na lepsze” -07.02.2017 r.

7 lutego 2017  obchodzić będziemy Dzień Bezpiecznego Internetu.  Hasłem przewodnim nadchodzącego wydarzenia jest „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Z okazji opiekun Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej wspólnie z Samorządem Uczniowskim planuje: quiz wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci, oglądanie krótkich filmików „Stop cyberprzemocy” w ICIM (biblioteka szkolna), udział w lekcji na temat: zasad publikowania w sieci, wystawę prac uczniów na holu szkoły pod hasłem tegorocznych obchodów DBI.

Ponadto 09.02.2017 r. przedstawiciele klas pierwszych pod opieką p. Aliny Grabnej wezmą udział w warsztatach w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” pod hasłem: Bezpieczeństwo w sieci.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorów unijnego programu „Łącząc Europę” . Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Podczas zbliżającej się 13. edycji wydarzenia w Polsce organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online, a także podkreślić potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Najnowsze badania przeprowadzone przez NASK Nastolatki 3.0 wskazują, że prawie 60% młodych ludzi spotkało się w sieci ze zjawiskiem poniżania i ośmieszania. Wielu takich sytuacji dałoby się uniknąć gdyby rodzice w porę ostrzegli dzieci przed konsekwencjami podejmowania ryzykownych zachowań w Internecie. Ostrzegajmy przed cyberprzemocą! Więcej informacji na stronie: https://dyzurnet.pl/

mgr Alina Grabna