Rok szkolny 2016/2017

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

  1. Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny – bardzo dobry wynik – Helena Kotlicka kl. I b – opiekun mgr Diana Kapałka – Czerwik

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „TĘCZA” Marta Bojarska  kl. I c – dyplom wyróżnienia – opiekun mgr Alina Grabna
  2. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „TĘCZA” – Dominika Ciastko kl. II b – dyplom za wykonanie znakomitej pracy oraz dyplom wyróżnienia – opiekun mgr Alina Grabna
  3. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „PLUS” – Helena Kotlicka kl. I b – laureat – III miejsce – tytuł Orła matematycznego – opiekun mgr Diana Kapałka – Czerwik
  4. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „PLUS” – Dzmitry Haltsthein kl. III a – finalista – wyróżnienie – tytuł Orła matematycznego – opiekun mgr Diana Kapałka – Czerwik
  5. Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Języka Angielskiego OLIMPUS Sesja zimowa – tytuł laureata – 9 miejsce – Jakub Jura kl. III a – opiekun mgr Małgorzata Śliwoń
  6. Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki OLIMPUS Sesja jesienna – tytuł laureata – 4 miejsce –Helena Kotlicka kl. I b – opiekun mgr Diana Kapałka – Czerwik
  7. Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki OLIMPUS Sesja zimowa – tytuł laureata – 7 miejsce –Helena Kotlicka kl. I b – opiekun mgr Diana Kapałka – Czerwik
  8. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „TĘCZA” – Aleksandra Kamińska kl. III c – dyplom za wykonanie znakomitej pracy – opiekun mgr Alina Grabna
  9. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „TĘCZA” – Martyna Chmielewska i Julia Olesiak, kl. III c –  dyplom wyróżnienia – opiekun mgr Alina Grabna

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

  1. III Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Biblioteka w oczach czytelnika” – kategoria gimnazjum – Wiktoria Glińska, kl. II b – III miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  2. Wojewódzki Konkurs Książka i informacja w erze mediów cyfrowych – kategoria gimnazjum – Wiktoria Glińska, kl. II b – II miejsce – opiekun mgr Alina Grabna

KONKURSY REGIONALNE

  1. Etap regionalnyXXX edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży szkolnej „Mój Las” – Marta Postawa, kl I a – wyróżnienie– opiekun mgr Iwona Bartkiewicz
  2. XVI Ponadregionalny Konkurs na „Szkolną Gazetę z Dodatkiem Ekologicznym” kategoria gimnazja REDAKCJA GAZETY SZKOLNEJ „Ekologia na Piątkę” w składzie: Dominika Ciastko, Kinga Czech, Natalia Łagodzińska, Wioletta Broniszewska, Wiktoria Glińska, Urszula Wittich, Alicja Bajdek, Nicola Breguła, Helena Kotlicka, Patrycja Kusiak   II miejsce– opiekun: mgr Alina Grabna 

KONKURSY POWIATOWE

  1. Konkurs Powiatowy„Działania Kół Ligi Ochrony Przyrody na różnych poziomach nauczania w roku 2015/2016Dominika Ciastko kl. II b, Wiktoria Glińska, kl. II b, Jakub Strojec kl. II b, Wojciech Kalinowski kl. II b I miejsce-opiekun: mgr Iwona Bartkiewicz, mgr Alina Grabna
  2. X Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną „Wszystko o bibliotece” – Wiktoria Glińska, kl. II b – I miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  3. VI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Piękno poezji renesansowej” – Helena Kotlicka, kl. I b – III miejsce – opiekun mgr Agata Mika
  4. XVII Konkursu Dendrologiczny „Znam drzewa i krzewy” im. Prof. Janusza Hereźniaka w Częstochowie – 2016 rok – Helena Kotlicka, kl I b – III miejsce – opiekun mgr Iwona Bartkiewicz
  5. I Powiatowy Konkurs Plastyczny „Wolontariusz – to brzmi dumnie” – Karolina Kozłowska, kl. III c – II miejsce – opiekun mgr Katarzyna Kocemba – Brol
  6. XII Powiatowy Konkurs „Wiedzy o Książce i Bibliotece” pod patronatem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział w Częstochowie – Wiktoria Glińska, kl. II b i Urszula Wittich, kl. II c – III miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  7. IX Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poezja patriotyczna i religijna”Urszula Trejtowicz, kl. III b – II miejsce – opiekun mgr Alina Grabna, mgr Dorota Marlińska
  8. IX Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poezja patriotyczna i religijna”Andżelika Puchała, kl. II a – III miejsce – opiekun mgr Alina Grabna, mgr Dorota Marlińska
  9. X Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej – Urszula Trejtowicz, kl. III bIII miejsce (kategoria poezja) – opiekun mgr Dorota Marlińska, mgr Alina Grabna
  10. X Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej – Oliwia Migoń, kl. III bwyróżnienie (kategoria pieśń) – opiekun mgr Dorota Marlińska
  11. VII Powiatowy Turniej Tańca Nowoczesnego Szkół Gimnazjalnych  zespół w składzie: Dagmara Popowicz, Wiktoria Pala, Wiktoria Hańcza, Karina Hadryś, Adrianna Siegoczyńska, kl. II aIV miejsce – opiekun mgr Ewa Chądzyńska
  12. V Powiatowy Konkurs na Małą Formę Teatralną  „Jesteśmy ekologiczni” – II miejsce w składzie:  Urszula Trejtowicz, Urszula Wittich, Justyna Barczyńska, Wioletta Broniszewska, Dominika Ciastko, Karolina Miechowska, Wiktoria Glińska, Wiktoria Popowicz, Oliwia Migoń, Julia Rajczykowska, Jakub Suchański – opiekun mgr Iwona Bartkiewicz
  13. XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Skrzydlate słowa” – Daria Turas, kl. II a II miejsce – opiekun mgr Alina Grabna, mgr Dorota Marlińska
  14. XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Skrzydlate słowa” – Karolina Miechowska i Andżelika Puchała, kl. II a wyróżnienie – opiekun mgr Alina Grabna, mgr Dorota Marlińska
  15. XVIII edycja Powiatowego Konkursu Gimnazjalnego „Matematyka w praktyce” tytuł laureata – Helena Kotlicka kl. I b – opiekun mgr Diana Kapałka – Czerwik
  16. Powiatowy Konkurs Czytelniczo – Plastyczny „Mały książę i ja” – Martyna Chmielewska kl. III c – i Weronika Tronina kl. II b – wyróżnienie –opiekun mgr Alina Grabna

 

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE

  1.   Konkurs na „Opowiadanie o przyjaźni z naturą” zorganizowane przez Urząd Miasta Częstochowy i Fundację Oczami Brata w ramach Miejskiego Dnia Inteligentnej Energii – Julia Małyska, kl. III a – III miejsce -opiekun: mgr Iwona Bartkiewicz
  2. I Olimpiada Wiedzy o Lesie –  Urszula Trejtowicz, kl. III b – I miejsce – opiekun: mgr Olga Łukasik
  3. Konkurs „Jak mogę uniknąć HIV/AIDS” – Weronika Tronina kl. II b  – II miejsce – Opiekun mgr Agata Mika
  4. Konkurs Języka Niemieckiego „Dach – Länder entdecken” – Michał Pindych, kl. I c – wyróżnienie – opiekun mgr Jadwiga Idzikowska – Labocha
  5. Konkurs Języka Niemieckiego „Dach – Länder entdecken”Julia Rajczykowska, kl. I c – wyróżnienie – opiekun mgr Jadwiga Idzikowska – Labocha
  6. „Masz serce, otwórz do niego drzwi” Międzyszkolny Konkurs Plastyczno – Literacki – Helena Kotlicka, kl. I b – III miejsce  – w kategorii literackiej „proza” wśród uczniów gimnazjum – opiekun mgr Agata Mika
  7. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „5 Pytań o Regionie Częstochowskim” – I miejsce Kinga Czech, kl. I c, Natalia Łagodzińska, kl. I c, Nikola Krygiel, kl. I a – opiekun mgr Alina Grabna
  8. Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Podróże kształcą” – wyróżnienie Dominika Ciastko, kl. II b, Kinga Czech, kl. I c, Wioletta Broniszewska, kl. II b – opiekun mgr Alina Grabna
  9. Międzyszkolny Turniej MiniGolfa o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych – II miejsce – w kategorii głównej i w kategorii chłopców – Bartek Witek, kl. III a – opiekun mgr Ewa Chądzyńska

 

KONKURSY SZKOLNE

  1. Selfie z ulubioną książką – laureaci – Patrycja Kubasiak kl. II b, Aleksandra Cupriak (Absolwent Roku 2015/2016), Marta Bojarska kl. I c, Urszula Wittich kl. II c. Wioletta Broniszewska, kl. II b, Dominika Ciastko kl. II b oraz Wiktoria Glińska kl. II b – opiekun mgr Alina Grabna
  2. Szkolny Konkurs o Prawach Dziecka –  I miejsce – klasa 3c, II miejsce -1b, 1c, III miejsce – 2b, 2c, 1a – opiekun mgr Alina Grabna,mgr Danuta Najdek – Białas, mgr Ewa Chądzyńska
  3. Szkolny Konkurs o Bezpiecznym Internecie –  I miejsce – klasa 3c, II miejsce – klasa 1c, III miejsce – klasa 3a – opiekun mgr Alina Grabna, mgr Danuta Najdek – Białas
  4. IV Szkolny Konkurs Ekologiczny  I miejsce – Helena Kotlicka, kl. I B, II miejsceMichał Baum, kl. II A, III miejsce -Katarzyna Piecuch, kl. II A – opiekun mgr Agnieszka Lewicka
  5. IX edycja Konkursu Szkolnego „Bohaterowie naszych lektur” – Urszula Wittich kl. II c – I miejsce, Dominika Ciastko kl. II b i Paulina Wąsala kl. III c – II miejsce, Weronika Szczygłowska kl. I c – III miejsce, Helena Kotlicka kl. I b – wyróżnienie – opiekun mgr Alina Grabna