Spotkanie z Igorem Gorzkowskim – reżyserem i dyrektorem Teatru Ochoty w Warszawie

„Spotkania w Piątce” stały się już tradycją naszej szkoły. W naszym gimnazjum gościliśmy wiele ciekawych osób ze świata kultury, sztuki i sportu.
Tym razem naszym gościem był pan Igor Gorzkowski- reżyser spektaklu „W starych dekoracjach”. Uczennice Gimnazjum nr 5: Aleksandra Cupriak, Anna Ludkowska i Julia Ludzińska zadały p. Gorzkowskiemu kilka pytań dotyczących jego życia i ciekawej pracy. Reżyser opowiedział nam, jak zaczęła się jego przygoda z teatrem. Dowiedzieliśmy się, że studiował on resocjalizację na Uniwersytecie Warszawskim, a reżyserią zajął się kilka lat później. Pan Igor wyjawił nam, kto jest jego autorytetem w życiu osobistym, jak i w pracy zawodowej. Nasze dziennikarki dowiedziały się również jak przebiegała ich współpraca z Henrykiem Talarem. Aktor ten gra główną rolę w reżyserowanej przez pana Gorzkowskiego sztuce i obchodził właśnie 50-lecie swojej pracy artystycznej. Pan Igor zaprosił uczniów naszej szkoły na warsztaty teatralne, które z powodzeniem prowadzi.
Rozmowa z panem Igorem Gorzkowskim była na pewno ciekawą lekcją dla młodzieży z naszego gimnazjum.
Przewodnicząca SU Aleksandra Cupriak

Zapraszamy do przeczytania artykułów…

„Spotkanie w Piątce” z p. Igorem Gorzkowskim

Artyści w „Piątce”