Rok szkolny 2015/2016

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

  1. Polsko – Ukraiński Konkurs Fizyczny LWIĄTKO – wyróżnienie – Jakub Jura kl. II a – opiekun mgr Agnieszka Wieczorek

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „TĘCZA” FOTOwyróżnienie oraz dyplom za wykonanie znakomitej pracy – Julia Ludzińska kl. III b – opiekun mgr Alina Grabna
  2. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „TĘCZA” FOTO – wyróżnienie Dominika Ciastko kl. I b – opiekun mgr Alina Grabna

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

  1. II Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Biblioteka w oczach czytelnika” – kategoria gimnazjum – Sandra Goleniewska, kl. III b – I miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  2. II Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Biblioteka w oczach czytelnika” – kategoria gimnazjum – Justyna Baryła, kl. III b – II miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  3. Konkurs na gazetę ekologiczną w ramach projektu „Jak daleko nam do EKO?” – I miejsce – dla redakcji w składzie: Aleksandra Cupriak, kl. III a, Sandra Goleniewska, Justyna Baryła, Magdalena Urbanek, kl. III b, Urszula Wittich, kl. I c, Dominika Ciastko, Wojciech Kalinowski, Jakub Strojec, kl. I b, Wiktoria Glińska, kl. Ia – opiekun mgr Alina Grabna

KONKURSY POWIATOWE

  1. IX Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną „Wszystko o bibliotece” – Aleksandra Cupriak i Kamila Mościńska, kl. III a – III miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  2. Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poetyckie krajobrazy”Sandra Goleniewska kl. III b – II miejsce – opiekun mgr Dorota Marlińska, mgr Alina Grabna
  3. Konkurs Powiatowy „Akcja członków Kół LOP na rzecz środowiska w roku szkolnym 2014/2015”Sandra Goleniewska, kl. III b, Aleksandra Cupriak, kl. III a,  Magdalena Urbanek, kl. III b, Julia Małyska, kl. II a, Wiktoria Placzyńska, kl. II a, Martyna Morka, kl. II b, Cezary Kołodziejek, kl. III aI miejsce-opiekun: mgr Iwona Bartkiewicz, mgr Alina Grabna
  4. VI Powiatowy Konkurs Pieśni Religijnej i Maryjnej „Cecyliada” –  Anna Ludkowska, kl. III b wyróżnienie – opiekun mgr Dorota Marlińska
  5. Powiatowy Konkurs o Józefie Piłsudskim – kategoria plastyczna – Klara Borek, kl. I c – III miejsce – opiekun mgr Grażyna Wojtasik
  6. V Powiatowy Konkurs Recytatorski „Piękno poezji renesansowej” – Sandra Goleniewska, kl. III b – III miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  7. II Powiatowy Konkurs Geograficzny pt. „Zrozumieć Świat” – Julia Ludzińska, kl. III b – III miejsce – opiekun mgr Agnieszka Lewicka
  8. XXIV edycja Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża – etap rejonowy – Magdalena Urbanek, kl. III b – III miejsce – opiekun mgr Olga Łukasik
  9. IX Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej – I miejsce Sandra Goleniewska, kl. III b (kategoria poezja) – opiekun mgr Dorota Marlińska
  10. IX Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej – II miejsce – Anna Ludkowska, kl. III b i Natalia Miarka, kl. I  (kategoria pieśń – solista) – opiekun mgr Dorota Marlińska
  11. II Powiatowy Konkurs na Gazetę Szkolną z dodatkiem promującym  czytelnictwo – Redakcja gazety szkolnej „Piątka” w składzie: Aleksandra Cupriak, kl. III a, Justyna Baryła, Sandra Goleniewska, kl. III b, Urszula Wittich, kl. I c, Wojciech Kalinowski, Dominika Ciastko,  Jakub Strojec, kl. I b, Wiktoria Glińska,kl. I a – I miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  12. XI Powiatowy Konkurs „Wiedzy o Książce i Bibliotece” pod patronatem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział w Częstochowie – Dominika Ciastko, kl. I b i Urszula Wittich, kl. I c – III miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  13. Powiatowy Czytelniczy Konkurs Walentynkowy – Aleksandra Cupriak, kl. III a wyróżnienie – opiekun mgr Alina Grabna
  14. VI Powiatowy Konkurs Literacki dla Gimnazjów „ERUDYTA ROKU 2015/2016”  – Aleksandra Cupriak, kl. III a I miejsce– opiekun mgr Danuta Caban
  15. Powiatowy Turniej Chemiczny – Michał Karol, kl. III b laureat (V miejsce) – opiekun mgr Beata Wojnowska
  16. XII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Skrzydlate słowa” – Sandra Goleniewska, kl. III b II miejsce – opiekun mgr Alina Grabna, mgr Dorota Marlińska
  17. XII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Skrzydlate słowa” – Jan Gajlewicz, kl. II c wyróżnienie – opiekun mgr Alina Grabna
  18. VII Powiatowy Konkurs Piosenki Europejskiej „Z Piosenką po Europie”-  Anna Ludkowska kl. III b – wyróżnienie  – opiekun mgr Dorota Marlińska
  19. IV Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Z ekologią bawimy się w teatr” – I miejsce w składzie:  Sandra Goleniewska, Magdalena Urbanek, Natalia Miarka, Daria Turas, Urszula Wittich, Patrycja Kubasiak, Weronika Synoradzka, Wioletta Broniszewska, Agata Kluska, Dominika Ciastko,opiekun mgr Iwona Bartkiewicz
  20. IV Powiatowy Konkurs Historyczno – Polonistyczny „Życie i działalność Józefa Piłsudskiego” – Michał Karol kl. III b – wyróżnienie – opiekun mgr Krzysztof Zagórski 
  21. V Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Juliusza Słowackiego – Natalia Miarka kl. I a – wyróżnienie  – opiekun mgr Dorota Marlińska
  22. II Powiatowy Konkurs „Współczesna Proza Młodzieżowa”- Andżelika Puchała kl. I a – opiekun mgr Grażyna Wojtasik i Michał Karol kl. III b – wyróżnienie – opiekun mgr Agata Mika
  23. Powiatowy Konkurs Czytelniczo – Plastyczny „Bohater z kart powieści Henryka Sienkiewicza” –Martyna Chmielewska kl. II c – III miejsce, Wiktoria Glińska kl. I a – wyróżnienie –opiekun mgr Alina Grabna
  24. Konkurs Powiatowy „Ideały i wzorce osobowe w twórczości Henryka Sienkiewicza” – Konrad Gibki kl. III a – I miejsce – opiekun mgr Alina Grabna, mgr Urszula Bartnik
  25. I Powiatowy Konkurs Literacko – Multimedialny „Mój Kandydat do literackiej Nagrody Nobla” – Aleksandra Cupriak, kl. III a – I miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  26. XV Ponadregionalny Konkurs na „Szkolną Gazetę z Dodatkiem Ekologicznym” kategoria gimnazja REDAKCJA GAZETY SZKOLNEJ „Ekologia na Piątkę” w składzie: Aleksandra Cupriak, Sandra Goleniewska, Urszula Wittich, Jakub Strojec, Julia Ludzińska, Wojciech Kalinowski, Dominika Ciastko, Cezary Kołodziejek, Justyna Baryła, Wiktoria Glińska   I miejsce– opiekun: mgr Alina Grabna 
  27. Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej – wyróżnienie – Dawid Bejm i Mikołaj Bator, kl. III a – opiekun mgr Dorota Marlińska

 

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE

  1. Daniel Orlikowski, kl. III a – III miejsce i Mikołaj Bator, kl. III a – V miejsce  w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – XV Jurajska Liga RowerowaRunda Jesienna – opiekun mgr Danuta Najdek-Białas
  2. Mikołaj Bator i Dawid Bejm, kl. III a – I miejsce w konkursie „Jedz zdrowo – zdrowa chemia w żywności” – opiekun: mgr Iwona Bartkiewicz
  3. Mateusz Urbanowicz, kl. III a – wyróżnienie w Konkursie na Prezentację Multimedialną „Częstochowa w XX- leciu międzywojennym” opiekun mgr Danuta Caban
  4. Daria Turas, kl. I a – I miejsce w konkursie „Najpiękniejsza postać literacka” – opiekun mgr Alina Grabna
  5. XVIII Częstochowski Przegląd Gazet Szkolnych kategoria gimnazjum: II miejsce – Redakcja Gazety Szkolnej „Piątka” w składzie: Aleksandra Cupriak, Dominika Ciastko, Sandra Goleniewska, Julia Ludzińska, Wojciech Kalinowski, Jakub Strojec, Cezary Kołodziejek, Justyna Baryła opiekun mgr Alina Grabna
  6. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „5 Pytań związanych z życiem i twórczością Henryka Sienkiewicza – nagrodę książkową wylosowała Wiktoria Glińska, kl. I a – opiekun mgr Alina Grabna
  7.  Międzyszkolny Konkurs „lektury sienkiewiczowskie” – I miejsce – Kinga Poczobut, kl. III b – opiekun mgr Jolanta Cpałka
  8. Konkurs na Prezentację Multimedialną FIRMA OCZAMI UCZNIA w ramach II edycji projektu SZKOŁA – PRACA – PRZYSZŁOŚĆ -wyróżnienie – Dzmitry Haltsthein – opiekun mgr Ewa Chądzyńska
  9. Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Podróże kształcą” – wyróżnienie Aleksandra Cupriak, kl. III a i Sandra Goleniewska kl. III b– opiekun mgr Alina Grabna

    KONKURSY SZKOLNE
  1. Szkolny Turniej Wiedzy o Konwencji Praw Dziecka  (nauczyciele przygotowujący: mgr Alina Grabna, mgr Danuta Najdek – Białas)- I miejsce –  kl. III a, II miejsce – kl. I b, III miejsce – kl. I a
  2. III Szkolny Konkurs Ekologiczny przygotowany przez nauczyciela geografii mgr Agnieszkę Lewicką – I miejsce – Justyna Barczyńska – klasa I A, II miejsce – Julia Małyska – klasa II A, III miejsce – Wiktoria Popowicz  – klasa II B
  3. VIII edycja Konkursu Szkolnego „Bohaterowie naszych lektur” – I miejsceAleksandra Cupriak – kl. III a (54 pkt.), II miejsce – Dominika Ciastko kl. I b (53 pkt.), III miejsce Iza Ciastko kl. I a (45,5 pkt.), IV miejsce Konrad Gibki kl. III a (44,5 pkt.), V miejsce Urszula Wittich kl. I c (43 pkt.) – organizator mgr Alina Grabna