Rok szkolny 2013/2014

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

     1.  „Mądre żywienie – zdrowe pokolenie” – Konkurs Ogólnopolski – Joanna Pikor kl. III a – I miejsce

           – opiekun mgr Renata Maślana

    2. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – Konrad Kaźmierczak kl. III c –
II miejsce – opiekun mgr Dorota Marlińska, mgr Renata Maślana

3. Ogólnopolski Konkurs Muzyczny „Sancta Maria” – kategoria gimnazjum – Anna Pytlak kl. III a – III miejsce – opiekun mgr Anna Urbaniak 

 

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

  1. XVIII Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej – kategoria solistów 13-15 lat 
     Karolina Kolompar, kl. III c – wyróżnienie – opiekun mgr Dorota Marlińska
  2. VI Wojewódzki Przegląd Piosenki „Przeboje są wśród nas” – kategoria gimnazjum
    – Karolina Kolompar kl. III c – wyróżnienie – opiekun mgr Dorota Marlińska

 

KONKURSY POWIATOWE

  1. VII Powiatowy Konkurs na Najlepszą Prezentację Multimedialną „Wszystko o bibliotece”
     Piotr Michnowski, Michał Smok kl. III b – I miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  2. Konkurs Powiatowy „Akcja członków Kół LOP na rzecz środowiska w roku szkolnym 2012/2013”
    – Natalia Najman, Sylwia Mościńska, Monika Muskała, Agata Żyła kl. II a – I miejsce
     opiekun: mgr Iwona Bartkiewicz, mgr Alina Grabna, mgr Donata Leszczyłowska
  3. II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książce i Literaturze „Czytam, więc jestem”
     Kamila Łukasik kl. III b – II miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  4. Powiatowy Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Juliana Tuwima „Poetyckie Krajobrazy”
     Karolina Kolompar kl. III c – II miejsce – opiekun mgr Dorota Marlińska, mgr Alina Grabna
  5. Powiatowy Konkurs Historyczny „330 rocdznica wiktorii wiedeńskiej. Z dziejów wojskowości Rzeczypospolitej XVII wieku” – Konrad Kaźmierczak z kl. III c – III miejsce – opiekun mgr Krzysztof Zagórski
  6. IV Powiatowy Konkurs Pieśni Religijnej i Maryjnej „Cecyliada” –  Karolina Kolompar kl. III c – III miejsce – opiekun mgr Dorota Marlińska
  7. XII Powiatowy Konkurs Literacki „Dar słowa i radość tworzenia” – Aleksandra Cupriak kl. I a – wyróżnienie – opiekun mgr Grażyna Wojtasik
  8.  II Powiatowy Konkurs Historyczny „Prezydenci II Rzeczpospolitej” – Łukasz Kowalik kl. III a – I miejsce
    – opiekun mgr Krzysztof Zagórski
  9.  II Powiatowy Konkurs Historyczny „Prezydenci II Rzeczpospolitej – Konrad Kaźmierczak kl. III c
     II miejsce – opiekun mgr Krzysztof Zagórski
  10. XXII edycja Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża – etap rejonowy – Karolina Maniewska kl. III b – I miejsce – opiekun mgr Olga Łukasik
  11. III Powiatowy Konkurs Recytatorski „Piękno poezji renesansowej” –  Anna Ludkowska kl. I a – wyróżnienie – opiekun mgr Grażyna Wojtasik
  12. VII Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej – Bartosz Oziębłowski kl. II a- III miejsce (kategoria poezja) – opiekunmgr Dorota Marlińska
  13. X Powiatowy Konkurs „Wiedzy o Książce i Bibliotece” pod patronatem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział w Częstochowie – Kamila Łukasik i Karolina Maniewska kl. III b
    – I miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  14. V Powiatowy Konkurs Piosenki Europejskiej „Z Piosenką Po Europie” – Karolina Kolompar III c – I miejsce – opiekun mgr Dorota Marlińska
  15. II Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Z ekologią bawimy się w teatr” – II miejsce zespół w składzie: Sandra Goleniewska, Julia Ludzińska, Patrycja Glin, Elżbieta Moszczyńska, Magdalena Urbanek, Patrycja Cieśla, Weronika Rachwalska, Wiktoria Purska, Agnieszka Jastrzębska – opiekun p. Iwona Bartkiewicz
  16. IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II – I miejsce – Łukasz Kowalik kl. III a, Michał Miechowski kl. III b i Patryk Zyzik kl. III d – opiekun mgr Anna Urbaniak
  17. XIV Powiatowy Medialno – Krajoznawczy Konkurs „REGION CZĘSTOCHOWSKI – moja mała ojczyzna” – III miejsce – Piotr Michnowski i Michał Smok kl. III b – opiekun mgr Alina Grabna
  18. Powiatowy Konkurs „Kultura bycia radościa życia” – I miejsce Dominika Hennik, Joanna Pikor i Jesika Tomalska kl. III a – opiekun mgr Małgorzata Śliwoń
  19.  X Powiatowy Konkurs Piosenek Agnieszki Osieckiej „Rozśpiewać świat”- wyróżnienie Karolina Kolompar kl. III c – opiekun mgr Dorota Marlińska
  20. II Powiatowy Konkurs Piosenki w Języku Angielskim – III miejsce – Anna Pytlak kl. III a – opiekun mgr Dorota Marlińska 
  21. XIII Regionalny Konkurs na „Szkolną Gazetę z Dodatkiem Ekologicznym”- II miejsce Redakcja Gazety Szkolnej „Piątka”w składzie: S. Mościńska, N. Najman, M. Muskała, A. Żyła, A. Cupriak, C. Kołodziejek, J. Baryła, W. Kłosowicz, M. Smok, P. Michnowski – opiekun mgr Alina Grabna
  22. IV Powiatowy Konkurs „Jestem świadomy, jestem bezpieczny” – wyróżnienie – Piotr Królak kl. III b – opiekun mgr Renata Maślana
  23. VIII edycja Powiatowego Konkursu Interpretacji Wierszy Haliny Poświatowskiej „Ogród poezji” – I miejsce Aleksandra Cupriak – opiekun mgr Alina Grabna

 

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE

 

1.„Częstochowa Tenis CUP 2013” – I Mistrzostwa Częstochowy Młodzieży Gimnazjalnej w Tenisie Ziemnym
– 
kat. dziewcząt – Kamila Łukasik kl. III b – III miejsce – opiekun mgr Iwona Limbach

2.  Turniej Koszykarski z okazji Częstochowskiego Dnia Sportu 17.11.2013 r. – II miejsce w piłce koszykowej
chłopców – opiekun mgr Iwona Limbach

3.  Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego 21.03.2014 r. – I miejsce w „Badmintonie”

indywidualnym dziewcząt – Wiktoria Adamek kl. II c – opiekun mgr Danuta Najdek

4.  Międzyszkolny Konkurs KAROLIADA kat. muzyczna – I miejsce Sylwia Mościńska kl. II a 
– opiekun mgr Anna Urbaniak

5.  Międzyszkolny Konkurs KAROLIADA kat. recytatorska – II miejsce Jesika Tomalska kl. III a

– opiekun mgr Anna Urbaniak

  6. XVI Częstochowski Przegląd Gazet Szkolnych kategoria gimnazjum: II miejsce – Redakcja Gazety Szkolnej „Piątka” w składzie: S. Mościńska, N. Najman, M. Muskała, A. Żyła, A. Cupriak, C. Kołodziejek, J. Baryła, W. Kłosowicz, M. Smok, P. Michnowski – opiekun mgr Alina Grabna

7. „Żonkilowe pole nadziei” – wyróżnienie dla Gimnazjum nr 5 – opiekun mgr Anna Urbaniak

  8. Międzyszkolny Konkurs Wiedzy w ramach IV edycji ogólnopolskiego programu GIODO „Twoje dane – Twoja sprawa” – I miejsce Piotr Królak kl. III b  – opiekun mgr Renata Maślana

  9. Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego 09.05.2014 r. – Drużynowe Zawody L-A – III miejsce skok wzwyż 125 –Anna Ludkowska kl. I a – opiekun mgr Danuta Najdek

  10. II Gminny Przegląd Pieśni Maryjnej „Idziemy z Tobą Matko” – I miejsce Karolina Kolompar kl. III c– opiekun mgr Dorota Marlińska

  11. Turniej Piłki Siatkowej Chłopców z okazji Jubileuszu XX – Lecia VIII LO Samorządowego – II miejsce – opiekun mgr Ewa Chądzyńska

  12. Konkurs na Małe Formy Teatralne „Młodość bez uzależnień” – I miejsce za spektakl pt.: „Mały Książę wśród ludzi” w składzie:B. Oziębłowski, S. Goleniewska, K. Poczobut, W. Poczobut, K. Wolna, J. Bednarczyk,  K. Gradzik, K. Kolompar, S. Mościńska, E. Biszta, B. Anzorge, A. Żyła, M. Muskała, W. Rachwalska, P. Cieśla, N. Najman, W. Psiuk – opiekun mgr Agata Mika

  13.  Festiwal Muzyki Dawnej „Pieśni Naszych Korzeni” w kat. szkół gimnazjalnych – I miejsce – Karolina Kolompar kl. III c –opiekun mgr Dorota Marlińska

  14. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „5 Pytań” pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy – laureaci: Justyna Baryła, Wiktoria Kłosowicz z kl. I b, Patrycja Glin, Sylwia Mościńska, Wiktoria Psiuk, Agata Żyła z kl. II a oraz Michał Chajduś i Mateusz Sil z kl. II b – opiekun mgr Alina Grabna

  15. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Mój wymarzony zawód” – I miejsce – Anna Mojsa kl. III b (tablet),wyróżnienie – Weronika Rajczyk kl. III b (pendrive)- opiekun mgr Alina Grabna

 16. Międzyszkolny Konkurs Literacki „Rola książki w życiu człowieka” – III miejsce – Karolina Maniewska kl. IIIb – opiekun mgr Alina Grabna

17. Daniel Orlikowski – III miejsce i Mikołaj Bator – V miejsce w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – XV Jurajska Liga Rowerowa – Runda Jesienna – Chłopcy klas II i III

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE w roku szkolnym 2013/2014

1.  „Częstochowa Tenis CUP 2013” – I Mistrzostwa Częstochowy Młodzieży Gimnazjalnej w Tenisie Ziemnym – kat. dziewcząt – Kamila Łukasik kl. III b – III miejsce – opiekun mgr Iwona Limbach

2.  Turniej Koszykarski z okazji Częstochowskiego Dnia Sportu 17.11.2013 r. – II miejsce w piłce koszykowej chłopców – opiekun mgr Iwona Limbach

3.  Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego 21.03.2014 r. – I miejsce w „Badmintonie”

indywidualnym dziewcząt – Wiktoria Adamek kl. II c – opiekun mgr Danuta Najdek