Rok szkolny 2012/2013

NAGRODY PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY 

DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH 

– Ewelina Ciura kl. III a
– Dominika Haładyj kl. III c
– Klaudia Szatraj kl. III b

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

1. Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „Magia Literatury

–      Zuzanna Pasieka kl. III d- IV miejsce, tytuł laureata- opiekun mgr Alina Grabna

2.Ogólnopolska Olimpiada „Olimpus” z języka niemieckiego- sesja jesienna 2012

–        Anna Moryń kl. III b – laureatka; Klaudia Szatraj kl III b- laureatka – opiekun mgr Agnieszka Lecińska

3. Ogólnopolska Olimpiada „Olimpus” z języka angielskiego- sesja jesienna 2012

–        Klaudia Szatraj kl III b- laureatka – opiekun mgr Małgorzata Śliwoń

4. Ogólnopolska Olimpiada „Olimpus” z chemii- sesja jesienna 2012

      –       Rafał Kała kl. III b – laureat- opiekun mgr Beata Wojnowska

5. Ogólnopolski Konkurs Albus 2013 z języka niemieckiego

      –       Anna Moryń kl. III b – 7. miejsce, tytuł laureata; Sandra Zawada kl. III c- 9. miejsce, tytuł laureata- opiekun mgr Agnieszka Lecińska

6. Ogólnopolski Konkurs Albus 2013 z języka angielskiego

      –       Łukasz Kowalik kl. – 9. miejsce, tytuł laureata- opiekun mgr Małgorzata Śliwoń

7. Ogólnopolski konkurs z Chemii „Olimpus 2013

     –      Laureaci: Mateusz Hennik kl. III a, Mateusz Rurarz kl. III a, Rafał Kała kl. III b, Igor Wojnowski kl. III c, Szymon Żmuda kl. III c, Piotr Bator kl. III e – opiekun mgr Beata Wojnowska

8. Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Galileo”

      –       Filip Urbanowicz kl II a, Piotr Zalewski kl II a, Tomasz Kozera kl. II a – wyróżnienia- opiekun mgr Agnieszka Lewicka

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

  1. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii

    –        Piotr Bator kl. III e – laureat- opiekunowie: mgr Beata Wojnowska,mgr Agnieszka Obstój

    –        Rafał Kała kl. III b – finalista – opiekun mgr Beata Wojnowska

  2. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii

    –        Dorota Kaczmarczyk kl. III b – laureatka- opiekun mgr Iwona Bartkiewicz

    –        Rafał Kała kl. III b – finalista- opiekun mgr Iwona Bartkiewicz

  3. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

    – Klaudia Szatraj kl. III b – finalistka- opiekun- mgr Małgorzata Śliwoń

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

  1. Wojewódzki Konkurs Krasomówczy dla młodzieży gimnazjalnej zorganizowany przez PTTK, pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach
    – Dominika Haładyj, kl. III c – II miejsce – opiekun: D. Caban,
  2. IV Wojewódzki Konkurs Poetycki „Pamięci Haliny Poświatowskiej”
    – w kategorii Gimnazja – Iga Błasik, kl. III c – wyróżnienie – opiekun mgr Danuta Caban, mgr Alina Grabna
  3. Wojewódzki Konkurs Krasomówczy dla młodzieży gimnazjalnej zorganizowany przez PTTK, pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach
    – Dominika Haładyj, kl. III c – II miejsce – opiekun mgr Danuta Caban,
  4. IV Wojewódzki Konkurs Poetycki „Pamięci Haliny Poświatowskiej”
    – w kategorii Gimnazja – Iga Błasik, kl. III c – wyróżnienie – opiekun mgr Danuta Caban, mgr Alina Grabna
  5. Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego „Picture This”

    – Dominika Haładyj kl. III c – laureatka- opiekun – mgr Małgorzata Śliwoń

  6. Wojewódzki Konkurs Muzyczny „Saneta Maria

    – Anna Pytlak kl. II a- II miejsce, Wiktoria Sukiennik kl. III c- III miejsce- opiekun mgr Anna Urbaniak

KONKURSY POWIATOWE

  1. IX Powiatowy Konkurs „Wiedzy o Książce i Bibliotece” – Sara Leszczyńska, Kamila Łukasik kl. II b – II miejsce- opiekun mgr Alina Grabna
  2. XI Powiatowy Konkurs Poprawnej Polszczyzny „O gęsie pióro Mikołaja Reja”
    – Dominika Haładyj III c – I miejsce – opiekun mgr Danuta Caban – Mateusz Hennik III a – wyróżnienie – opiekun mgr Paulina Kowalska
  3. V Turniej Melomana 2012
    – Wiktoria Sukiennik kl. IIIc, Karolina Kolompar kl. IIc – II miejsce – opiekun mgr Dorota Marlińska
  4. VI Powiatowy Konkurs na Najlepszą Prezentację Multimedialną „Wszystko o bibliotece”
    – Iga Błasik, Dominika Haładyj kl. III c – II miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  5. Konkurs Powiatowy „Akcja członków Kół LOP na rzecz środowiska w roku szkolnym 2011/2012”
    – Dominika Haładyj, Edyta Kwapisz kl. III c – opiekun: mgr Iwona Bartkiewicz, mgr Alina Grabna
  6. Powiatowy Konkurs o Józefie Piłsudskim pod honorowym patronatem Związku Piłsudczyków w Częstochowie

    – Dominika Konieczna kl. II a- III miejsce w kategorii plastycznej- opiekun mgr Paulina Kowalska; Weronika Muszewska kl. III c- wyróżnienie w kategorii plastycznej- opiekun mgr Danuta Caban

  7. VI Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

    – Dominika Haładyj kl. III c – opiekunowie: mgr Dorota Marlińska, mgr Grażyna Wojtasik

  8. II Powiatowy Konkurs Polonistyczno- Historyczny „Życie i działalność Józefa Piłsudskiegopod patronatem NaczelnikaWydziały Oświaty

    – Marcin Basiński kl. I a- I miejsce – opiekun mgr Grzegorz Basiński

  9. IX Powiatowy Konkurs Recytatorski „Skrzydlate słowa

    – Dominika Haładyj kl. III c- I miejsce- opiekun mgr Dorota Marlińska

  10. IV Powiatowy Konkurs Piosenki Europejskiej „Z piosenką po Europie

    – Karolina Kolompar kl. II c- I miejsce, Anna Pytlak kl. – II miejsce, Ewa Bielecka kl. II b –

    wyróżnienie- opiekun mgr Dorota Marlińska

  11. 11.XI Festiwal Muzyki Dawnej „Pieśni naszych korzeni

    – Karolina Kolompar kl. II c – I miejsce, Wiktoria Sukiennik kl.. III c – I miejsce,

    Michał   Ryzner kl. III c- I miejsce- opiekun mgr Dorota Marlińska

  12. IX Powiatowy Konkurs Piosenek Agnieszki Osieckiej „Rozśpiewać świat

    – Karolina Kolompar kl. II c – wyróżnienie- mgr Dorota Marlińska

  13. I Festiwal Piosenki w ramach Otwartego Dnia Kulturalnego w VIII Ogólnokształcącym Liceum samorządowym wCzęstochowie

    – Karolina Kolompar kl. II c – II miejsce- opiekun mgr Dorota Marlińska

  14. I Powiatowy Konkurs Historyczny „Prezydenci II Rzeczpospolitejpod patronatem Pani Haliny Rozpondek posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz Pana Andrzeja Kwapisza Starosty Starostwa Powiatowego w Częstochowie

    – Łukasz Kowalik kl. II a- II miejsce- opiekun mgr Grzegorz Basiński

  15. IV Powiatowy Turniej Tańca Nowoczesnego

    – Ewelina Ciura kl. III a- I miejsce- opiekun mgr Danuta Najdek

  16. I Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Pomysł na odpady

    – Żaneta Kłodos kl. III d, Dominika Pala kl. III d- I miejsce- mgr Donata Leszczyłowska; Alicja Krajewska kl. III c, Wiktoria Trzepizur kl. III c – II miejsce- opiekun mgr Iwona Bartkiewicz

  17. Powiatowy konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II

    – Mateusz Hennik kl. III a- I miejsce indywidualnie; Mateusz Hennik kl. III a, Tomasz Ognik kl. III a, Łukasz Kowalik kl. II a – I miejsce zespołowo- opiekun mgr Anna Urbaniak

  18. Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji Juliana Tuwima zorganizowany z okazji obchodów Roku Juliana Tuwima

    – Karolina Kolompar kl. II c- II miejsce, Bartosz Oziębłowski kl. II b- wyróżnienie- opiekunowie mgr Dorota Marlińska, mgr Alina Grabna

  19. Konkurs Regionalny na „ Szkolną gazetę z dodatkiem ekologicznym

    – II miejsce dla Zespołu Redakcyjnego Gazety Szkolnej „Piątka” reprezentowanego przez redaktora naczelnego Dominikę Haładyj z kl. III c- opiekun mgr Alina Grabna

  20. Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego

    – Weronika Muszewska kl. III c- I miejsce- opiekun mgr Danuta Najdek

  21. Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego „Exam Skills”

    – Klaudia Szatraj kl. III b – I miejsce- opiekun mgr Małgorzata Śliwoń

  22. Konkurs Recytatorski organizowany w ramach III edycji Regionalnego Projektu „English Through Art”

    – Dominika Haladyj kl. III c – II miejsce – opiekunowie: mgr Joanna Palacz, mgr Dorota Marlińska

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE

  1. Miejski Konkursu na najlepszą ulotkę informacyjno-reklamową „Miejsce, które nie może zaginąć- szukamy pomników przyrody na terenie miasta Częstochowy”>
    – Tomasz Kozera, Piotr Królak kl. II b – III miejsce – opiekun: mgr Iwona Bartkiewicz, mgr Alina Grabna
  2. XVII edycja Ligi Szkolnej w Warcabach 100- polowych
    – Dominika Hennik kl. III a, Joanna Pikor kl. II a, Jesika Tomalska kl. II a, Anna Pytlak kl. II a, Marcin Błachowicz- Chabrowski kl. II c- II miejsce, opiekun mgr Renata Maślana