Rok szkolny 2010/2011

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

  1. Alfik Matematyczny 2010 :
    najlepszy wynik w szkole – Patrycja Kossakowska – II b, Igor Grochowina – III a,
    Beniamin Redlicki I a
  2. Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „I Ty bądź czytelny!” :
    wyróźnienie – Irena Fikier – IIIa, Agata Stępnik -IIIa (Danuta Caban)
  3. XV Ogólnoposki Konkurs na Pracę Literacką :
    wyróżnienie – Agata Stępnik – IIIa (Danuta Caban)

 

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

  1. VI Wojewódzki Konkurs Bibliotekarski „Biblioteka – Kultura – Literatura” –
    II miejsce – Kalina Zych, Wiktoria Darocha – II c
  2. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki – laureat – Damian Szmidel – III b
  3. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii – finalista – Jakub Błaszczyk – III b
  4. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii – finalista – Kacper Surma – II c
  5. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Francuskiego – laureat – Maria Popczyk – Ic
  6. XI Konkurs Krasomówczy Młodzieży Gimnazjalnej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach – III miejsce – Dominika Haładyj – I c (Danuta Caban)

 

KONKURSY POWIATOWE

  1. VIII Powiatowe Mistrzostwa w Rozwiązywaniu Angielskich Krzyżówek i Łamigłówek –
    II miejsce – Damian Szmidel III b
  2. Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Czesława Miłosza –
    I miejsce – Kalina Zych
  3. Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki o Józefie Piłsudskim –
    III miejsce – Konrad Piech – IIIa (Danuta Caban)
  4. II Powiatowy Konkurs [Poezji Recytowanej] Poświęconym Twórczości
    Bł. Jana Pawła II
     –
    III miejsce – Monika Pytlak – IIIa
  5. III Powiatowy Konkurs pt. „U źródeł kultury europejskiej” –
    Wyróżnienie – Dominika Wolska (Danuta Caban)
  6. Powiatowy Konkurs Recytatorski „Motywy biblijne w literaturze” –
    wyróżnienie – Marta przytulska – II c (Danuta Caban)
  7. VI Powiatowy Turniej Ekologiczny „Ekologia na poważnie i wesoło” –
    III miejsce – Zuzanna Bartkiweicz – II c, Irena Fikier – III a, Konrad Piech – III a
  8. Powiatowy Turniej w Scrabble –
    III miejsce – Magdalena Bieda – III a, wyróżnienie – Martyna Tomalska – III a
  9. IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Sprawdź swój angielski” –
    IV miejsce – Jakub Pogłodziński – III a, V miejsce – Patrycja Kossakowska – II b, VI miejsce Damian Szmidel – III b
  10. IX Powiatowy Konkurs Poprawnej Polszczyzny „O gęsie pióro Mikołaja Reja” –
    I miejsce – Monika Pytlak i Konrad Piech – III a (Danuta Caban)
  11. VII Powiatowy Konkurs „Wiedzy o Książce i Bibliotece” –
    II miejsce – Monika Pytlak i Marta Serdiuk – III a
  12. IV Powiatowy Konkurs na Najlepszą Prezentację Multimedialną „Wszystko o Bibliotece” –
    II miejsce – Paulina Marszał i Marta Toborek – II c
  13. Konkurs na artykuł pod hasłem „Uczymy młodych szanować Ziemię” –
    I miejsce Zuzanna Bartkiewicz – II c

 

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE

  1. II Międzygimnazjalny Konkurs z Języka Angielskiego „Exam Skills” –
    III miejsce – Damian Szmidel III b
  2. Turniej Taneczny p.h. „Lepsze taneczne marzenie niż uzależnienie” –
    VII miejsce dla Gimnazjum nr 5
  3. XVI Edycja Ligi Szkolnej w Warcabach 100-polowych –
    V miejsce – Martyna Michniowska, Olga Zyzik, Katarzyna Biel, Klaudia Grabowska, Justyna Borowik
  4. II Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego ‚Situational English’ –
    I miejsce – Klaudia Szatraj
    III miejsce – Patrycja Kossakowska, Radosław Chojnacki
  5. XIII Częstochowski Przegląd Gazet Szkolnych –
    III miejsce dla redakcji gazety „Piątka”
  6. X Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglosaskich „Culture Genius” – III miejsce – Konrad Piech – III a
  7. Konkurs Międzygimnazjalny „Gala Czytelniczo-Medialna” – I miejsce – Iga Błasik, Klaudia Cieśla, Dominika Kałuzińska Ic

 

KONKURSY SZKOLNE

  1. Szkolny Konkurs „Bohaterowie Naszych Lektur” :
    KATEGORIA: ogólnoszkolna
    I miejsce – Kalina Zych – II c (Danuta Caban), Kondrad Pawlus – II a
    II miejsce – Monika Pytlak – III a (Danuta Caban)
    III miejsce – Wiktoria Darocha – II c (Danuta Caban)
    KATEGORIA: konkurs klasowy
    I miejsce – II c – 110 punktów (Danuta Caban)
    II miejsce – II a – 104 punktów (Joanna Tomaszewska-Kubik)
    III miejsce – III a – 99.5 punkta (Danuta Caban)
  2. Szkolny konkurs z okazji „Dni Bibliotek Szkolnych” :
    W konkursie „8 pytań o bibliotece” wzięło udział 33 uczniów z klas I – III. Poprawnej odpowiedzi udzieliło 13 uczniów:
    1. Dawid Nabiałek – III b (Danuta Caban)
    2. Kalina Zych – II c (Danuta Caban)
    3. Irena Fikier – III a (Danuta Caban)
    4. Paulina Kowalska – III b (Danuta Caban)
    5. Katarzyna Głogowska – III b (Danuta Caban)
    6. Anita Górska – III a (Danuta Caban)
    7. Ewelina Konarska – III a (Danuta Caban)
    8. Edyta Kwapisz – I c (Danuta Caban)
    9. Magdalena Bieda – III a (Danuta Caban)
    10. Michał Maruszczak – I b (Joanna Tomaszewska-Kubik)
    11. Krystian Urbański – I b (Joanna Tomaszewska-Kubik)
    12. Kinga Uchrońska – II b (Joanna Tomaszewska-Kubik)
    13. Aleksandra Karol – II b (Joanna Tomaszewska-Kubik)
  3. Szkolny Turniej Matematyczny Klas Pierwszych „Jeden z Dziesięciu” :
    I miejsce – Olga Ziębińska – I b,
    II miejsce – Sandra Zawada – I c
    III miejsce – Mateusz Rurarz – I b
  4. Szkolny Konkurs Geograficzno-Astronomiczny „Wszechświat bez tajemnic” :
    I miejsce – Dorota Kaczmarczyk – I b
    II miejsce – Rafał Kała – I b
    III miejsce – Mateusz Hennik – I a
    IV miejsce – Tomasz Ognik – I a
  5. Szkolny Konkurs Plastyczny „Bibliteka moich marzeń” :
    I miejsce – Karolina Łapeta – I b, Dominika Wolska – II c
    II miejsce – Klaudia Sztraj – I b
    III miejsce – Karolina Kulińska – II a, Dawid Rychter – II b
  6. Szkoln Konkurs Chemiczny „Z chemią za pan brat” :
    I miejsce – Justyna Wojtasińska – II b, Patrycja Kossakowska – II b, Konrad Piech – III a
    II miejsce – Karol Pałuch – II c, Jakub Błaszczyk – III b
    III miejsce – Wiktoria Darocha – II c, Irena Fikier – III a
  7. Szkolny Konkurs Ortograficzny:
    I miejsce – Michał Maruszczak – I b
    II miejsce – Patrycja Kossakowska – II b
    III miejsce – Igor Grochowina – III a (Danuta Caban)