Rok szkolny 2014/2015

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

  1. Ogólnopolski Konkurs Muzyczny „Sancta Maria” – kategoria gimnazjum – Anna Ludkowska kl. II a i Sylwia Mościńska kl. III a – wyróżnienie II stopnia – opiekun mgr Anna Urbaniak
  2. Ogólnopolska Kampania Edukacyjna Pod Patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska „Dobre Rady na Elektro-odpady” – VIII miejsce – Gimnazjum nr 5 im. M. Reja w Częstochowie – opiekun mgr Iwona Bartkiewicz

 

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

  1.  Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Biblioteka w oczach czytelnika” – kategoria gimnazjum – Sylwia Mościńska kl. III a – III miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  2. Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Biblioteka w oczach czytelnika” – kategoria gimnazjum – Monika Muskała i Agata Żyła kl. III a – wyróżnienie – opiekun mgr Alina Grabna

 

KONKURSY POWIATOWE

  1. Częstochowianie w marszu do Niepodległej – Konkurs na esej „100 lecie Kompanii Kadrowej” – Aleksandra Cupriak kl. II a – I miejsce – opiekun mgr Grażyna Wojtasik
  2. VIII Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną „Wszystko o bibliotece” – Sylwia Mościńska kl. III a oraz Cezary Kołodziejek kl. II a – I miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  3. Konkurs Powiatowy „Akcja członków Kół LOP na rzecz środowiska w roku szkolnym 2013/2014”– Natalia Najman, Sylwia Mościńska, Monika Muskała, Agata Żyła kl. III a i Aleksandra Cupriak kl. IIa – I miejsce-opiekun: mgr Iwona Bartkiewicz, mgr Alina Grabna, mgr Donata Leszczyłowska
  4. III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książce i Literaturze „CZYTAM, WIĘC JESTEM” Aleksandra Cupriak kl. II a – IV miejsce –opiekun mgr Alina Grabna
  5. V Powiatowy Konkurs Pieśni Religijnej i Maryjnej „Cecyliada” –  Sylwia Mościńska kl. III a – wyróżnienie – opiekun mgr Dorota Marlińska
  6. VIII Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej – III miejsce (kategoria pieśń) – opiekun mgr Dorota Marlińska
  7. VI Powiatowy Konkurs Piosenki Europejskiej „Z Piosenką po Europie”-  Anna Ludkowska kl. II a – II miejsce  – opiekun mgr Dorota Marlińska
  8. II Powiatowy Konkurs „Kultura bycia radością życia„-  Agnieszka Jastrzębska, Wiktoria Purska, Weronika Rachwalska kl. III a – III miejsce  – opiekun mgr Renata Maślana
  9. III Powiatowy Konkurs Historyczno – Polonistyczny „Życie i działalność Józefa Piłsudskiego” – Sylwia Mościńska kl. III a – wyróżnienie – opiekun mgr Olga Łukasik
  10. III Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Z ekologią bawimy się w teatr” – II miejsce opiekun mgr Iwona Bartkiewicz
  11. Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poezja Św. Jana Pawła II” – II miejsce – Bartosz Oziębłowski kl. III a – opiekun mgr Anna Urbaniak 
  12. Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej – wyróżnienie – Agnieszka Jastrzębska i Patrycja Cieśla kl. III a – opiekun mgr Dorota Marlińska
  13. Powiatowy Konkurs Czytelniczo – Plastyczny„Obrazy z podróży Tomka Wilmowskiego” – kategoria gimnazjum – wyróżnienie – Kamila Mościńska kl. II a -m opiekun mgr Alina Grabna
  14. Powiatowy Konkurs Gazetek Szkolnych z dodatkiem promującym czytelnictwo –  I miejsce  dla Redakcji Gazety Szkolnej „Piątka” w składzie:Sylwia Mościńska, Monika Muskała, Natalia Najman, Agata Żyła kl. III A, Aleksandra Cupria, Cezary Kołodziejek, Kamila Mościńska kl. II A, Justyna Baryła kl. II B, Julia Ciemięga  kl. I B – opiekun: mgr Alina Grabna
  15.  Ponadregionalny Konkurs na „Szkolną Gazetę z Dodatkiem Ekologicznym” kategoria gimnazja REDAKCJA GAZETY SZKOLNEJ „PIĄTKA” w składzie: Sylwia Mościńska, Monika Muskała,  Natalia Najman, Agata Żyła kl. III A, Aleksandra Cupriak,Cezary Kołodziejek kl. II A, Sandra Goleniewska, Magdalena Urbanek kl. II B, Julia Małyska kl. I A  I miejsce– opiekun: mgr Alina Grabna 
  16. IV Powiatowy Konkurs „Jestem świadomy, jestem bezpieczny” – III miejsce – Sandra Goleniewska, Magdalena Urbanek kl. II b – opiekun mgr Renata Maślana
  17. IV Powiatowy Konkurs „Jestem świadomy, jestem bezpieczny” – wyróżnienie – Sandra Goleniewska kl. IIb – opiekun mgr Renata Maślana
  18. II Regionalny Konkurs Języka Niemieckiego „Deutsch in Liedern & Dichtung” – wyróżnienie – Anna Ludkowska kl. II a – opiekun mgr Dorota Chącel                    

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE

  1. XIII JURAJSKA LIGA ROWEROWA – Mikołaj Bator kl. II a – III miejsce – opiekun mgr Ewa Chądzyńska
  2. XVII Częstochowski Przegląd Gazet Szkolnych kategoria gimnazjum: II miejsce – Redakcja Gazety Szkolnej „Piątka” w składzie: Sylwia Mościńska, Natalia Najman, Monika Muskała, Agata Żyła, Aleksandra Cupriak, Cezary Kołodziejek, Justyna Baryła – opiekun mgr Alina Grabna
  3. Konkurs Multimedialny „Opowiem Ci o Częstochowie” – I miejsce – Aleksandra Cupriak kl. II a – opiekun mgr Danuta Caban
  4. Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego 07.05.2015 r. – I miejsce w „Badmintonie” indywidualnym dziewcząt – Wiktoria Adamek kl. III c – opiekun mgr Danuta Najdek
  5. Konkurs na najlepszy reportaż zorganizowany w ramach Warsztatu dziennikarskiego w projekcie pn. „Kuźnia talentów” – wyróżnienie – Aleksandra Cupriak kl. II a – opiekun mgr Alina Grabna
  6. Konkurs na Małe Formy Teatralne pod hasłem „Młodość bez uzależnień” – kategoria szkół gimnazjalnych – I miejsce –Gimnazjum nr 5 im. M. Reja – opiekun mgr Agata Mika
  7. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „5 Pytań związanych z postacią Św. Jana Pawła II” w ramach udziału w maratonie czytelniczym pod hasłem „Wędrówka do miejsc świętych” – nagrody otrzymali – Mikołaj Bator, Adrian Tuszyński, Rakus Weronika kl. II a – opiekun mgr Alina Grabna
  8. XIII Festiwal Muzyki dawnej „Pieśni Naszych Korzeni” w kategorii szkół gimnazjalnych – Sylwia Mościńska kl. III a – I miejsce – opiekun mgr Dorota Marlińska
  9. XIII Festiwal Muzyki dawnej „Pieśni Naszych Korzeni” w kategorii 13-16 lat – Zespół Muzyczny „Dysonans” – I miejsce – opiekun mgr Dorota Marlińska
  10. Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Od książki starożytnej do e- booka” – Sylwia Mościńska kl. III a – I miejsce – opiekun mgr Alina Grabna
  11. Konkurs na najlepszy układ gimnastyczno – akrobatyczny zorganizowany w ramach warsztatów z gimnastyki sportowo – akrobatycznej w projekcie pn. „Kuźnia talentów” – wyróżnienie – Kamila Mościńska kl. II a, Sylwia Mościńska kl. III a, Wiktoria Purska kl. III a