Sambor Czarnota

17 grudnia 2012 r. na zaproszenie pani dyrektor Danuty Caban naszą szkołę, w ramach „Spotkań w Piątce”, odwiedził aktor młodego pokolenia pochodzący z Częstochowy- Sambor Czarnota.

Wywiad poprowadziły: Dominika Haładyj i Iga Błasik z kl. III c. Wśród widzów, oprócz uczniów i nauczycieli, znaleźli się także: Przewodniczący Rady Miasta Częstochowy pan Zdzisław Wolski i st. wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie pani Jolanta Skrzypczak.

Sambor Czarnota urodził się w Częstochowie w 1977 r. Ukończył Szkołę Podstawową nr 40 i II LO im. R. Traugutta w klasie biologiczno – chemicznej. W 2000 r. został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jego talent został zauważony na studiach. Można go zobaczyć na deskach teatrów (np. w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi) , także w filmach (np. „Karol. Człowiek, który został papieżem”) oraz serialach (np. „M jak miłość”, „Rezydencja”).

Nasz gość nie dość, że jest bardzo przystojnym mężczyzną, to jeszcze okazał się niezwykle miłym i sympatycznym człowiekiem. Chętnie odpowiadał na nasze pytania. Między innymi dowiedzieliśmy się, że oprócz aktorstwa jego pasją jest gotowanie (tworzy dania wraz z jego przyjacielem, słynnym kucharzem Karolem Okrasą).

Ciekawostką spotkania może być fakt, że Dominika Haładyj (kl. III c) i Karolina Kolompar (kl. II c) zaprezentowały Samborowi Czarnocie fragment naszego przedstawienia
pt. „Królowa Śniegu”. Gość był zachwycony, a widownia nagrodziła artystki gromkimi brawami.

Dzięki temu „Spotkaniu w Piątce” mogliśmy się dowiedzieć, jak zwykły uczeń II LO im. Romualda Traugutta w Częstochowie zdobył sławę i wspiął się na szczyt prawdziwej kariery aktorskiej.