Siatkarze AZS Częstochowa

             W ramach „Spotkań w Piątce” 3 grudnia 2012 gościliśmy w naszej szkoły siatkarzy częstochowskiego AZS-u. Byli to: Andrzej Stelmach, Michał Kaczyński, Adrian Hunek – oraz drugi trener tejże drużyny Damian Dacewicz. Pomysłodawczynią spotkania była
p. Danuta Najdek, a spotkanie poprowadziła Dominika Haładyj i Iga Błasik z kl. III c.

          Pytałyśmy gości o ich początki w sporcie, najbardziej pamiętne zawody, o korzyści wynikające zarówno z wygranych jak i z przegranych, także o zwykły dzień siatkarza
i stosowaną przez nich dietę.

          Celem naszego spotkania było rozpowszechnianie przez sportowców zdrowego trybu życia w ramach akcji, w której uczestniczy AZS wraz z częstochowskimi szkołami. Siatkarze pokazali nam swoje medale i wręczyli pamiątkowe kalendarze.

         Myślę, że wizyta siatkarzy dała nam możliwość poznania pracy sportowca „od kuchni”. Było też coś w niej z doradztwa zawodowego. Ale w sumie takie są „Spotkania w Piątce”! Rozmawiamy ze sławnymi ludźmi i poznajemy specyfikę wykonywanych przez nich zawodów.